play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Radzionków

Kąpielisko na Księżej Górze bez limitów! Otwarcie wkrótce

today16 czerwca 2021

Background

Trwają przygotowania do uruchomienia letniego kąpieliska na Księżej Górze. Po roku przerwy radzionkowski teren rekreacyjny znów będzie tętnił życiem – i to bez limitów!

Woda leje się strumieniami, misy basenowe są już prawie pełne – a to oznacza, że nie ma już odwrotu od uruchomienia kąpieliska na Księżej Górze w Radzionkowie. Otwarcie miejskich basenów wkrótce, bo w pierwszy dzień wakacji.

-Wyremontowaliśmy misy, zdążyliśmy dołożyć kamery dla bezpieczeństwa, powstał darmowy internet miejski, mamy dwa hot spoty, zakupiliśmy chemię, szkolimy pracowników sezonowych, woda jest napuszczana – a więc przygotowania do otwarcia w pełni – mówi Radiu Piekary Grzegorz Zadęcki – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie.

Kąpielisko na Księżej Górze będzie czynne w godzinach od 10 do 19. A na odwiedzających czeka nie tylko basen sportowy, ale też basen dla niepływających oraz brodzik z trzema zjeżdżalniami dla dzieci. Na terenie kąpieliska znajdują się także boiska do piłki plażowej, tenisa plażowego, mini koszykówki, mini piłki nożnej, piłki nożnej oraz buli – z których będzie można korzystać w ramach zakupionego biletu wstępu.

Co ważne, na terenie kąpieliska nie będą obowiązywały limity gości – dodaje Grzegorz Zadęcki – nie działamy tylko jako basen czy kąpielisko. Watro zwrócić uwagę, że mamy bardzo duży obszar, więc dystans na pewno będzie zachowany.

Fot: MOSiR Radzionków

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content