play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

KARA GRZYWNY wisi nad głowami Polaków! Nie chcą się spisywać

today6 sierpnia 2021

Background

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego pozostały niespełna dwa miesiące. Tymczasem statystyki Głównego Urzędu Statystycznego nie zadowalają. Do tej pory spisała się jedynie połowa mieszkańców naszego regionu. Problem nie dotyczy tylko Śląska, dlatego tak zwanych akcji spisowych z każdym dniem przybywa. Przykład z Tarnowskich Gór.

 

Kara grzywny wisi nad głowami tysięcy Polaków. Bo chodź obowiązek wzięcia udziału w Narodowym spisie powszechnym mamy do końca września, to statystyki spisowe na razie nie zachwycają. W naszym regionie spisała się dopiero połowa mieszkańców.

-Nazwaliśmy to weekendem spisowym. W Parku Wodnym przez dwa dni dyżurować będzie rachmistrz – 6 i 7 sierpnia. Z kolei w niedzielę 8 sierpnia możliwość spisania się będzie w Parku Miejskim przy okazji Śniadania na polanie. W Tarnowskich Górach spisało się dopiero 48% mieszkańców. Wiele osób nie spisuje się, bo nie ma może świadomości, że spis jest obowiązkowy – mówi Joanna Kapa z tarnogórskiego magistratu.

Przypominamy, Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy. W razie braku samospisu nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi. Odmowa wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym zagrożona jest grzywną. Ta może wynieść 5 tys. zł.

 

Miasto chcąc ułatwić mieszkańcom udział w spisie powszechnym, organizuje tak zwany weekend spisowy. Startuje dziś. Od 15:00 do 18:00 w Parku Wodnym będzie dyżurował rachmistrz. Podobnie jutro w godzinach od 10:00 do 13:00. W niedzielę możliwość spisu będzie w Parku Miejskim podczas “Śniadania na Polanie”.

 

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content