play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kartonowy pas nabity igłami w Katowicach. To okrutna pułapka na zwierzęta

today15 maja 2020

Background

Były gwoździe w kiełbasie, trutki w parówkach, teraz użyli kartonu nabitego igłami. Okrutni ludzie dwoją się i troją, by skrzywdzić bezbronne zwierzęta. Już po raz kolejny sytuacja miała miejsce w Katowicach przy ulicy Piastów. O sprawie, w mediach społecznościowych, napisał rzecznik straży miejskiej w Katowicach, Jacek Pytel.

– Gwoździe w kiełbasie, a teraz kartonowy pas nabity igłami. Sadyści nie odpuszczają. Taki pas znalazłem, dzisiaj rano, w pobliżu pawilonu przy Piastów 8. Już jakieś psiaki musiały się boleśnie zranić – widać na nim ślady krwi. Drodzy posiadacze czworonogów uważajcie przy wyprowadzaniu naszych pupili na spacer. Niestety, nikt nie jest w stanie przewidzieć, gdzie następnym razem nasze psy natkną się na pułapkę. Sprawę zgłosiłem już na nasz komisariat – napisał Pytel.

Sprawą zajmuje się już katowicka policja. Każdy kto może pomóc w odnalezieniu sprawcy, bądź sprawców, jest proszony o kontakt z najbliższym komisariatem lub pod numerem telefonu 112. Przypomnijmy, że za próbę uśmiercenia zwierzęcia może grozić do 3 lat więzienia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content