play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katastrofa budowlana na terenie po KWK Mysłowice. Sytuacja opanowana

today16 maja 2020

Background

(Aktualizacja godz. 13.50) Pociągi wracają na linię kolejową do Mysłowic. A nie jeździły, gdy budynek dawnej kopalnianej sortowni groził zawaleniem na torowisko. Strażacy już prawie skończyli, reszta po stronie gospodarza terenu.

Przypomnijmy, w Mysłowicach zabezpieczono zniszczony pustostan na terenie przy ul.Katowickiej – to obszar po byłej kopalni. Wczoraj po południu zawalił się tam dach jednego z budynków. Nie było osób poszkodowanych choć istniały obawy, że w środku mógł się ktoś znajdować. Przeszukano rumowisko. Budynek nie był użytkowany, ale w związku z tym, że jego część przechyliła się nad torowiskiem na ważnej trasie kolejowej, wstrzymany został ruch pociągów przez stację Mysłowice. Wprowadzono komunikację zastępczą i objazdy.

Wcześniej pisaliśmy

W Mysłowicach trwa rozbiórka zniszczonego pustostanu na terenie przy ul.Katowickiej – to obszar po byłej kopalni. W piątek ok. 15.40 zawalił się tam dach dawnej sortowni.

Budynek jest poważnie uszkodzony. Początkowo mówiło się, że w środku mogli być ludzie, jednak dyżurny Śląskiej Straży Pożarnej – przed chwilą poinformował Radio Piekary, że jak dotąd (10.00) nikogo nie odnaleziono. Ogólnie, nie ma też osób poszkodowanych. Gruzowisko stale jest przeszukiwane. Budynek nie był użytkowany, ale w związku z tym, że jego część przechyliła się nad torowiskiem na ważnej trasie kolejowej, wstrzymany został ruch pociągów przez stację Mysłowice. Mówi Katarzyna Głowacka z PKP PLK.

  • cover play_arrow

    Katastrofa budowlana na terenie po KWK Mysłowice. Sytuacja opanowana Adam Grabałowski

Koleje Śląskie na odcinku Katowice Zawodzie – Mysłowice Brzezinka wprowadziły zastępczą komunikację autobusową. Pociągi Regionalne poruszają się okrężnie przez Sosnowiec Południowy, Sosnowiec Kazimierz i Maczki.

Wstępnie, ocenia się, że utrudnienia mogą potrwać do wieczora (ok. 18.00), choć służby używają ogólnego stwierdzenia, że „do momentu zakończenia akcji”.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content