play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katastrofa budowlana w Chorzowie! Wiemy, co stanie się z kamienicą przy Dworcowej

today28 czerwca 2021

Background

Kamienica nadaje się wyłącznie do rozbiórki – taką decyzję podejmuje powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Trzypiętrowa kamienica zawaliła się w centrum Chorzowa. Strażacy przeszukiwali i odgruzowywali teren przez całą niedzielę.

– Budynek był niezamieszkany i w trakcie remontu. Właściciel firmy remontowej nam potwierdził, że nikomu nie zlecał prac w tym miejscu. Przeprowadziliśmy ewakuację z budynków przylegających do zawalonej kamienicy. Z jednego budynku ewakuowaliśmy 1 osobę, z drugiego 33 osoby – mówi Tomasz Szymański, oficer prasowy komendanta miejskiego straży pożarnej w Chorzowie.

Na razie nie wiadomo, dlaczego budynek runął. Przyczyny katastrofy będzie ustalał nadzór budowlany.

 

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

W sobotę około godziny 20:00 doszło do częściowego zawalenia się budynku przy ul. Dworcowej w Chorzowie. Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci z chorzowskiej komendy oraz strażacy, a gruzowisko przeszukane zostało przez grupy ratownicze z psami. Decyzją inspektora nadzoru budowlanego kamienica zostanie wyburzona.

Kilka minut przed 20.00 na ulicy Dworcowej doszło do katastrofy budowlanej. Zawaleniu uległa część kamienicy od strony podwórza. Okolice kamienicy zostały zabezpieczone przed dostępem osób postronnych. Na miejscu zdarzenia całą noc pracowali policjanci oraz strażacy. Gruzowisko przeszukane zostało przez Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju wraz z psami do poszukiwania ludzi.

Nie natrafiono na żaden ślad wskazujący na to, aby w chwili zawalenia się budynku przebywały w nim jakiekolwiek osoby. Wstępne ustalono, że w budynku trwał remont. Śledczy wraz z inspektorami nadzoru budowlanego badają, jak doszło do tej katastrofy.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content