play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Katowiccy biskupi w kwarantannie. Biskup Grzegorz Olszowski z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa

today19 czerwca 2020

Background

Katowiccy biskupi w kwarantannie. Biskup Grzegorz Olszowski z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa.  W związku z pozytywnym wynikiem na COVID-19 u jednej z osób pracujących w Kurii Metropolitalnej w Katowicach, stosownie do obowiązujących przepisów  kwarantanną zostali objęci kurialni pracownicy, którzy mieli bezpośredni kontakt zarażoną osobą. Po badaniach okazało się, że chorobę przechodzi bezobjawowo jeden z biskupów pomocniczych Archidiecezji- bp Grzegorz Olszowski.  Decyzją Sanepidu osoby, które miały z nim bezpośredni kontakt objęte są dozorem sanitarnym. Kwarantanną zostali objęci także metropolita katowicki, biskupi pomocniczy, arcybiskup Senior.

Katowiccy biskupi w kwarantannie. Biskup Grzegorz Olszowski z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa. O sytuacji epidemiologicznej abp Wiktor Skworc poinformował Nuncjaturę Apostolską w Warszawie. W przesłanej odpowiedzi Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio podziękował za informacje o podjętych działaniach i przekazał życzenia „zdrowia, z nadzieją na szybkie ustabilizowanie sytuacji w katowickiej Kurii Metropolitalnej”. Kuria pozostaje nieczynna do odwołania.

W najnowszym dokumencie z dnia 18 czerwca br., który został przesłany do parafii archidiecezji katowickiej, abp Skworc zachęcił do modlitwy w intencji wszystkich chorych i zmagających się ze skutkami pandemii COVID-19. Ponadto po raz kolejny zwrócił się z apelem „o konsekwentne i wytrwałe stosowanie się do zaleceń sanitarnych”.

Wszystkie informacje podawane są na bieżąco na stronie www.archidiecezjakatowicka.pl

 

fot. archidiecezjakatowicka.pl

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content