play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Katowice: Będą zbierać przybory szkolne dla uczniów z ubogich rodzin. Pomożecie?

today14 września 2020

Background

Katowice: Będą zbierać przybory szkolne dla uczniów z ubogich rodzin. Pomożecie? We wtorek 15 września w godzinach 10:30 – 12:30 na ulicy Stawowej w Katowicach (obok Żaby), zostanie zorganizowana zbiórkę akcesoriów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin.

Katowice: Będą zbierać przybory szkolne dla uczniów z ubogich rodzin. Pomożecie? Potrzebne są zeszyty, piórniki, plecaki i tornistry (nowe i używane w dobrym stanie), bloki, kredki, farby, długopisy, ołówki, linijki, kleje, papier kolorowy etc. Ponadto można przynosić także używane lub nowe podręczniki (aktualne), lektury szkolne.

Pandemia wpłynęła na znaczne pogorszenie się sytuacji ubogich rodzin. Wiele osób, które podejmowały pracę na umowach śmieciowych, zostało zwolnionych. Matki, które same wychowują dzieci, muszą zapewnić im dobre warunki do życia. Jeśli dziecko choruje lub jest niepełnosprawne – nie wszystkie świadczenia medyczne są refundowane, a pomoc rządu niewielka. Rodzic musi wyposażyć dziecko nie tylko w przybory szkolne i podręczniki. Często potrzebne są też korepetycje. Jeśli zainteresowanie akcją będzie duże, to przedłużymy zbiórkę o kilka dni.
Zebrane rzeczy zostaną przekazane do schroniska dla bezdomnych kobiet z dziećmi, które mieści się przy ulicy Orkana w Katowicach – mówi Alicja Dobija, Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

Miesiąc wrzesień związany jest z rozpoczęciem roku szkolnego. Początek nauki to oprócz radości dzieci z powrotu do szkoły, spory wydatek dla rodziców, którzy muszą zakupić podręczniki i przybory szkolne. Szczególnie trudny jest ten rok, ze względu na pandemie, wielu ludzi pozostało bez pracy i środków do życia. Dlatego Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom, aby pomóc najbiedniejszym uczniom organizuje 15 września (wtorek) w godzinach 10.30-12.30 w Katowicach na ulicy Stawowej zbiórkę przyborów szkolnych. Zbieramy długopisy, ołówki i kredki i inne akcesoria szkolne. Liczymy na otwarte serca mieszkańców Katowic! – mówi Mariusz Nawrat, Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

fot. pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content