play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Katowice bez palm, fontann i tężni. „Susza i koronawirus”

today13 maja 2020

Background

Katowice – niby takie same, ale przez suszę i epidemię koronawirusa – zupełnie inne. W mieście, jak na razie, nie pojawią się palmy, nie zostaną też uruchomione fontanny i tężnie solankowe. Wszystko jest spowodowane suszą i pandemią koronawirusa.

Przede wszystkim urzędnicy tłumaczą, że popularne palmy, czyli olbrzymie feniksy kanarysjkie oraz fontanny i tężnie solankowe to miejsca, w których mieszkańcy bardzo chętnie się gromadzili i przesiadywali, co w dzisiejszej sytuacji byłoby bardzo niebezpieczne.
– Biorąc pod uwagę panującą suszę oraz sytuację epidemii, mają na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, podjęliśmy decyzję, że nie uruchamiamy tężni solankowej oraz miejskich fontann. Wiemy,  że mieszkańcy chętnie tam wypoczywają. – mówi Ewa Lipka z UM w Katowicach.
– Sztuczna Rawa i miejsce, gdzie ustawiane są palmy jest bardzo popularnym miejscem wśród mieszkańców. Na razie nie podjęliśmy decyzji, kiedy palmy wrócą na Rynek. W tym momencie pozostają tam, gdzie spędziły zimę – dodaje Lipka.
Przypomnijmy, że te cztery, 5-metrowe piękności, zimę spędziły w Gliwicach. Władze miasta w Katowicach nie włączą również prądu w gniazdkach na Rynku, które służyły do ładowania telefonów.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content