play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Katowice: Decyzja zapadła. Studenci Uniwersytetu Śląskiego przechodzą na tryb nauki zdalnej

today21 stycznia 2022

Background

Pandemia COVID-19 w dalszym ciągu nie daje za wygraną. Rektor Uniwersytetu Śląskiego podjął decyzję o przejście uczelni na tryb pracy zdalnej.

Z powodu rosnące liczby zakażeń koronawirusem osoby zarządzającej instytucjami czy przedsiębiorstwami stoją przed dylematem odnośnie przejścia na tryb pracy zdalnej. Decyzję w tym zakresie podjął już rektor Uniwersytetu Śląskiego. Studenci ponownie będą nabywać wiedzę przed ekranami komputerów.

– Głównie chodzi tu o radykalny wzrost zakażeń na terenie woj. śląskiego. Obserwowaliśmy od dłuższego czasu jak sytuacja się rozwija i rektor uniwersytetu podjął decyzję, że ten poziom, który jest w tym momencie uzasadnia już przejście na tryb zdalny – mówi naszej reporterce Małgorzata Poszwa, rzeczniczka UŚ.

Decyzja zapadła w intensywnym dla uczelni okresie. Niebawem studenci rozpoczną sesję co oznacza, że egzaminy również odbędą się w formie zdalnej.

– Jest to szybka zmiana natomiast zarówno studenci jak i pracownicy naukowi są już przyzwyczajeni do kształcenia w takim trybie oraz przeprowadzenia zdalnych egzaminów – ocenia Poszwa.

Nauka zdalna na Uniwersytecie Śląskim dla studentów studiów niestacjonarnych rozpoczęła się od dzisiaj. Studiujący w trybie dziennym zajęcia w formie online zaczną od poniedziałku.

 

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content