play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: dezynfekcje przystanków, małej architektury i stref pieszych

today2 kwietnia 2020

Background

Wyprzedzając ogólne zarządzenia, Katowice prowadzą akcję dezynfekcji przestrzeni miejskiej. Działania realizują Miejski Zarząd Ulic i Mostów oraz Zakład Zieleni Miejskiej. Dołączyło do nich także Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (MPGK).

Choć to zdecydowanie nie czas na korzystanie z miejskiej infrastruktury, przesiadywanie na ławkach, czy spacer, wiele osób codziennie musi dojechać do pracy, czy dotrzeć na zakupy. Dlatego służby dbają o dezynfekcję obiektów w przestrzeni miejskiej. Zresztą podobne działania prowadzone są również w innych miastach kraju.

– Prowadzimy dezynfekcję stref pieszych, głównie w centrum miasta, takich jak m.in. chodniki, pasaże czy mała architektura. Zaangażowani są w to nasi pracownicy, z odpowiednim sprzętem do ręcznej dezynfekcji, wyjaśnia Robert Potucha, wiceprezes MPGK Katowice. I dalej: – Wykorzystujemy także zamiatarki znajdujące się na naszym wyposażeniu. Są one napełniane odpowiednim środkiem do dezynfekcji i przełączane na funkcję opryskiwania. Mamy zapasy płynu odkażającego, uzupełniamy je na bieżąco, nie ma problemów z dostępnością.

Działania te uzupełniają aktywności na terenie całego miasta, podjęte przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów oraz Zakład Zieleni Miejskiej.

W sumie w Katowicach codziennie dezynfekowanych jest 661 przystanków, a na nich: 658 koszy przystankowych, 457 wiat wraz z zintegrowanymi siedziskami, 238 ławek wolnostojących przy przystankach.

Odkażaniu podlegają również 33 inne obiekty: przejścia podziemne, kładki dla pieszych i tunele. W ramach dezynfekcji szczególnie uważnie czyszczone i odkażane są wszelkie poręcze, a także kolejnych 128 koszy na śmieci. Co drugi dzień, dezynfekowane są ławki i poręcze na skwerach, placach i w parkach miejskich.

źródło/foto: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content