play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: dodatkowe pieniądze na poprawę bezpieczeństwa w mieście

today8 kwietnia 2021

Background

Prezydent Katowic podjął decyzję o przeznaczeniu 2 mln zł z rezerwy celowej na realizację zadań zapisanych w Programie zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego w 2021 r.

Celem Programu jest odczuwalne podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Szczególny nacisk kładzie się w nim na aspekt dotyczący zwalczania przestępczości pospolitej i najbardziej dokuczliwej społecznie, zmniejszenia zagrożeń w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kształtowanie bezpiecznych postaw i zachowań oraz poprawę wyposażenia i warunków pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Katowic. Nadrzędnym celem jest wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Na mocy zarządzenia, środki pieniądze zostaną rozdysponowane w konkretny sposób:

– 680 tys. zł otrzymuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.in. na doposażenie strażaków w sprzęt i wyposażenie do działań ratowniczych.

– 557,5 tys. zł dla Policji. Pieniądze posłużą m.in. do współfinansowania zakupu radiowozów z napędem hybrydowym oraz samochodów nieoznakowanych dla Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, a także zwiększenie liczby patroli policyjnych na ulicach.

– 419,5 tys. zł dla Straży Miejskiej z przeznaczeniem m.in. na zakup samochodu patrolowo-interwencyjnego oraz realizację programów profilaktycznych i edukacyjnych skierowanych do dzieci i seniorów.

– 180 tys. zł dla Ochotniczych Straży Pożarnych – zostaną wykonane prace instalacyjne, konserwacyjne, naprawcze i remontowe pojazdów, motopomp i innego sprzętu specjalistycznego, a także remonty pomieszczeń OSP. Zostanie także zakupiony, naprawiony lub wyremontowany sprzęt przeciwpożarowy.

– 73 tys. zł na działania służące poprawie bezpieczeństwa najmłodszych. Na terenie szkół i przedszkoli będą realizowane programy profilaktyczne nt. bezpieczeństwa, a także inne działania promocyjne, edukacyjne i szkoleniowe.

Pozostałe środki zasilą różne formy popularyzacji bezpieczeństwa wśród mieszkańców miasta, a także umożliwią serwis pozagwarancyjny monitoringu miejskiego.

źródło: UM Katowice, fot.poglądowa

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content