play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: dopłaty do czynszu z funduszu antycovidowego

today19 lutego 2021

Background

Kto spełnia warunki do przyznania dodatku mieszkaniowego, jest najemcą lub podnajemcą lokalu mieszkalnego, a jego dochód w stosunku do roku 2019 uległ obniżeniu o 25 % ten może ubiegać się o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Warunek dodatkowy: najem lub podnajem lokalu przed 14 marca 2020 r.

Jak czytamy w informacji UM Katowice, dodatek mieszkaniowy, powiększony o dopłatę do czynszu przyznaje się wyłącznie najemcy lub podnajemcy, spełniającemu warunki przyznania dodatku mieszkaniowego (ustawa z dn. 21 czerwca 2001r.) o dodatkach mieszkaniowych, w konkretnych przypadkach.

W informacji nt. dodatku, wskazane są wymagane do spełnienia kryteria:

– średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego ubiegającego się o dodatek mieszkaniowy w okresie 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku, jest co najmniej o 25 % niższy niż średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego najemcy osiągnięty w 2019 r. oraz
– ubiegający się o dodatek mieszkaniowy najmował albo podnajmował lokal mieszkalny przed dniem 14 marca 2020 r., oraz
– ubiegającemu się o dodatek mieszkaniowy nie przysługiwał wcześniej dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu.

Wniosek o dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu można złożyć nie później niż do dnia 31.03.2021 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach.

Ze względu na ograniczenia epidemiczne, dokumenty z adnotacją „Wniosek o dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu” można składać:
– za pośrednictwem platformy ePuap (pismo ogólne wraz załączonym skanem wniosku oraz dokumentów),
– drogą pocztową na adres: ul. Jagiellońska 17, 40-032 Katowice,
– w punktach podawczych w Terenowych Punktach Pomocy Społecznej w Katowicach (ul. Andrzeja 10, ul.Warszawska 42, ul. Oblatów 24, ul. Gliwicka 96, ul. Dębowa 16c, ul. Czecha 2, ul. Świdnicka 35a, ul. Łętowskiego 6a, ul. Krakowska 138).

Szczegółowe informacje, godziny przyjęć, adresy oraz wnioski do pobrania dostępne są w zakładce Dodatki Mieszkaniowe na stronie internetowej: http://www.mops.katowice.pl/

źródło: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content