play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Katowice gotowe. Masowe szczepienia w hali MOSiR w Janowie

today23 kwietnia 2021

Background

Zakończyły się prowadzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia odbiory techniczne punktu szczepień powszechnych w Katowicach. Na potrzeby punktu zaadaptowana została hala ośrodka tenisowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Janowie.

Szczepienia powszechne

Punkt w Katowicach – Janowie rozpocznie procedurę szczepień prawdopodobnie z początkiem maja. Miasto jest w pełnej gotowości do działania i może rozpocząć szczepienia jeszcze w kwietniu, jednak wszystko zależy od terminów dostaw oraz liczby szczepionek.

– Organizacja punktu szczepień powszechnych w tym miejscu powinna ułatwić proces przeprowadzania szczepień wśród mieszkańców naszego miasta, o co gorąco apeluję. Mam nadzieję, że szczepionki będą dostarczane sprawnie i w takich ilościach, aby wszystkie punkty w Katowicach, zarówno ten powszechny, jak i pozostałe, mogły na bieżąco wykonywać jak najwięcej szczepień. W punkcie na Janowie dziennie może się ich odbywać minimum 500, a jeśli dostawy na to pozwolą, to będzie ich więcej. Jeżeli będzie potrzeba, aby utworzyć kolejne punkty do wykonywania szczepień, to jesteśmy do tego przygotowani – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W hali MOSiR przy Szopienickiej

Hala ośrodka tenisowego MOSiR została zaadaptowana na potrzeby punktu wykonywania szczepień. Wewnątrz znajduje się 6 specjalnie skonstruowanych kabin, w których personel medyczny będzie szczepił umówione osoby. Dodatkowo utworzona została rejestracja, duża przestrzeń dla oczekujących na swoją kolej oraz osobna część poszczepienna, w której każda osoba po szczepieniu będzie proszona o pozostanie przez ok. 15 minut pod okiem medyków, na wypadek niepożądanych odczynów po wykonaniu zabiegu. Przy budynku hali wydzielony został parking dla przyjeżdżających na szczepienie i powstały także tymczasowe przystanki autobusowe.

Szczepienia w hali ośrodka tenisowego MOSiR w Janowie będą się odbywały od poniedziałku do soboty, w godzinach 8:00 – 18:00. Planowana liczba wykonywanych szczepień to minimum 3000 tygodniowo. Punkt rozpocznie procedurę szczepień prawdopodobnie z początkiem maja. Miasto jest w pełnej gotowości do działania i może rozpocząć szczepienia jeszcze w kwietniu, jednak wszystko zależy od terminów dostaw oraz liczby szczepionek.

Szczepimy się w Katowicach

Punkt w Janowie to kolejne miejsce, w którym wykonywane są szczepienia. Oprócz tego na terenie Katowic funkcjonuje 61 punktów szczepień, w tym jeden w szpitalu tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wykaz wszystkich punktów dostępny jest na stronie www.koronawirus.katowice.eu oraz na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie.

Z myślą o osobach, których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień lub skorzystanie z transportu organizowanego przez jednostki samorządu terytorialnego, stworzono mobilny punkt szczepień. Mieszkaniec, który chciałby skorzystać z możliwości zaszczepienia się w domu, musi w pierwszej kolejności skontaktować się ze swoją poradnią lekarza rodzinnego. Następnie lekarz zgłasza zapotrzebowanie na zaszczepienie pacjenta do Szpitala Murcki, który kontaktuje się z pacjentem w celu umówienia terminu szczepienia.

Źródło/fot.: UM Katowice

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content