play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Honorowa ZBIÓRKA KRWI w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Już w ten czwartek!

today2 sierpnia 2021

Background

W najbliższy czwartek, 5 sierpnia, przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się honorowa zbiórka krwi. Od 8:00 do 13:00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie oczekiwał na wszystkich dobroczyńców. Szczególnie teraz, w dobie koronawirusa, każda dawka krwi może mieć ogromne znaczenie!

 


W najbliższy czwartek od 8:00 do 13:00 kolejny raz mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzą w tym czasie Katowicką Komendę Wojewódzką, będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych lub chorych.

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic oczekiwać będzie na parkingu przed wejściem głównym do budynku przy ulicy Lompy 19.

Śląska policja zachęca zarówno policjantów, jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb. A także wszystkich chętnych, którzy tego dnia odwiedzą komendę, do czynnego udziału w zbiórce.
Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

Jak oddać krew?

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat. O wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Krew mogą oddać osoby:

  • Bez jakichkolwiek objawów infekcji jak kaszel, katar, duszność, czy gorączka.
  • Z ujemnym wywiadem epidemiologicznym, bez kontaktu z osobą chorą na covid-19 i osobami na kwarantannie.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, dawcy muszą stosować się do rygoru sanitarnego. Również podczas wypełniania ankiet i oczekiwania na wejście do ambulansu. Konieczne jest stosowanie środków dezynfekcji, zachowanie dystansu, zakrywanie ust i nosa.

 

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content