play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Jubileusz Uniwersytetu Ekonomicznego. Uczelnia zainaugurowała 85. rok akademicki

today6 października 2021

Background

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach obchodzi jubileusz. Jedna z najstarszych uczelni na Śląsku zainaugurowała wczoraj 85. rok akademicki.

Rozpoczynający się rok akademicki jest zarazem jubileuszem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Uczelnia obchodzi bowiem swoje 85-lecie.

Obchody rozpoczynamy inauguracją roku akademickiego. Tak naprawdę punkt kulminacyjny to święto uczelni, które przypada 11 stycznia przyszłego roku. W czerwcu planowany jest zjazd absolwentów. Wydamy także publikację jubileuszową, aby pokazać ciągłość uniwersytetu oraz to, że to nie tylko budynki, ale też ludzie – opowiada naszej reporterce Marek Kiczka, rzecznik Uniwersytetu Ekonomicznego.

W tym roku akademickim naukę na Uniwersytecie Ekonomiczny rozpoczęło ponad 9 tys. osób z czego cztery tysiące to studenci pierwszego roku. Uczelnia uruchomiła kilka nowych kierunków, znajdziemy wśród jak np. gospodarka miejska i nieruchomości czy też gospodarka cyfrowa, która jest unikatową propozycją w skali regionu. Jak będzie wyglądać organizacja tegorocznych zajęć?

Mając na uwadze przede wszystkim zdrowiem i bezpieczeństwo naszych studentów, a także kadry naukowej podjęliśmy decyzję, że kształcenie w tym roku poprowadzimy w formie hybrydowej – tłumaczy Kiczka. – Oznacza to, że wykłady będą odbywały się zdalnie natomiast ćwiczenia, laboratoria oraz wykłady anglojęzyczne przeprowadzimy stacjonarnie – dodaje.

fot.: Uniwersytet Ekonomiczny

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content