play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Karta Mieszkańca powinna już działać. Zniżki też

today7 września 2020

Background

Od poniedziałku powinien już działać system zniżek dla osób zameldowanych lub płacących podatki w Katowicach. To tak zwana „Karta Mieszkańca”. Pierwsza uchwała w tej sprawie wywołała zastrzeżenia służb prawnych Wojewody Śląskiego. Pojawiły się uwagi do kształtu poprzednich uregulowań w tym zakresie.


Katowicka Rada Miasta przyjęła w poniedziałek (7.09) nową uchwałę , która nie powinna już budzić wątpliwości prawników. Przewodniczący Rady, Maciej Biskupski nie chce wdawać się w szczegóły – ważne, że samorządowcy potraktowali sprawę tak jak oczekiwano i jednogłośnie poparli nowe uregulowanie.

Karta Mieszkańca ma formę aplikacji na komórkę, karty plastikowej, lub uzupełnienia funkcjonalności bankowej karty płatniczej. Marcin Krupa jeszcze przed jej uruchomieniem zapowiadał zniżki od 20 do 50% na bilety do miejskich instytucji kultury, sportu i rekreacji, na baseny, hale czy siłownie oraz na imprezy organizowane przez miasto.

Z kartą taniej ma być również na miejskich parkingach, Na razie jednak nie na tych, które położone są przy drogach publicznych. Ta sprawa wymaga jeszcze uregulowania. Osoby zameldowane w Katowicach kartę w aplikacji na komórkę załatwią od ręki przez internet. W pozostałych przypadkach trzeba przyjść  do punktu obsługi klienta przy ul. Pocztowej – tuż obok rynku.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content