play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Katowice: Kolejne zakażenie indyjską mutacją koronawirusa

today16 czerwca 2021

Background

Kolejny przypadek zakażenia indyjskim wariantem koronawirusa w Katowicach. Potwierdzili go naukowcy i badacze z Laboratorium Genetycznego Gyncentrum w Sosnowcu.

Próbka, w której wykryto wariant Delta, uznawany przez naukowców za wariant alarmowy, została pobrana 7 maja, czyli kilka dni po tym, gdy potwierdzone zostało ognisko indyjskiej mutacji koronawirusa w Domu Sióstr Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty w Katowicach. Informacja trafiła już do śląskiego Sanepidu.

Służby wojewody już wiedzą, że zakażony to wolontariusz, który pomaga siostrom zakonnym. Jest już ozdrowieńcem. Pytanie, czy nie zakaził innych osób. Do tej pory naukowcy potwierdzili obecność w regionie kilku szczególnie niepokojących wariantów, takich jak Gamma (brazylijski), Delta (indyjski) oraz Alfa (brytyjski). Ten ostatni jest odpowiedzialny za ok. 90 procent identyfikowanych w badaniu zakażeń.

Tymczasem  Resort Zdrowia poinformował w raporcie o 241 nowych przypadkach koronawirusa w kraju. Z tego na Śląsku zdiagnozowano 23 przypadki.  Z powodu COVID-19 zmarło w Polsce kolejnych 62 pacjentów.

Od początku akcji szczepień podano łącznie przeszło 25 milionów dawek antycowidowego preparatu. W pełni zaszczepionych jest ponad 10 milionów obywateli.

 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content