play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: łatwiej o skierowanie do sklepu socjalnego

today7 stycznia 2021

Background

Od prawie miesiąca , w Katowicach przy ul. Tysiąclecia 82, działa sklep socjalny, w którym najbardziej potrzebujący mieszkańcy mogą zrobić podstawowe zakupy w atrakcyjnych cenach.

Z zakupów w sklepie socjalnym mogą korzystać osoby spełniające określone kryteria, na podstawie specjalnych skierowań, uprawniających do zakupów w sklepie, które wydawane są przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach. Do końca grudnia ’20 r. wydano już 1 525 takich skierowań dla 3 735 osób.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym zwiększono kryterium dochodowe uprawniające do skierowania do sklepu socjalnego. W chwili obecnej może je otrzymać osoba, której dochód nie przekracza 250% kryterium dochodowego, tj.: 1 752,50 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej lub 1 320 zł w przeliczeniu na osobę w rodzinie.

Z zakupów w sklepie socjalnym mogą skorzystać zarówno podopieczni MOPS, jak i osoby/ rodziny nie korzystające dotąd z takiego wsparcia, ale spełniające określone kryteria. To, czy dana osoba lub rodzina je spełnia, pomoże ustalić pracownik socjalny katowickiego MOPS, dlatego ważne jest, by przed wizytą w sklepie socjalnym skontaktować się telefonicznie z jednym z Terenowych Punktów Pomocy Społecznej (http://www.mops.katowice.pl/tpps.php), gdzie udzielona zostanie pomoc w ustaleniu uprawnień do korzystania z oferty.

źródło/foto: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content