play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Katowice: Lubisz Monopoly? Teraz możesz zagrać w wersję katowicką!

today20 października 2021

Background

Już od ponad 80 lat jest jedną z największych atrakcji podczas domówek, spotkań ze znajomymi i ciągle wzbudza ogromne emocje. Popularność gry Monopoly wydaje się nie mieć końca. Od teraz dostępna jest jej lokalna edycja „Katowice”.

Kultowa planszówka w dalszym ciągu cieszy się nieustanną popularnością na rynku gier. Ciężko znaleźć osobę, która chociaż raz nie miała okazji spędzić czasu z rodziną lub znajomymi na emocjonującej batalii o koleje lokacje i obiekty. Twórcy gry wypuszczają ciągle rozmaite odmiany Monopoly. Powstała kolejna wersja: Katowice.

Wybór był bardzo trudny. Muszę powiedzieć, że jak analizowaliśmy miejsca, które mogły potencjalnie znaleźć na tej plansz. Myślę, że spokojnie 5-6 takich plansz moglibyśmy zrobić w Katowicach. Porównując to z innymi edycjami uważam, że jest ona najlepsza jeżeli chodzi o kwestie graficzne, merytoryczne. Z niecierpliwością czekam na pierwsze reakcje mieszkańców – opowiada reporterce Radia Piekary Jan Jaźwiński z Winning Moves, odpowiedzialny za realizację projektu.

Na planszy znalazły się najważniejsze miejsca związane z miastem – takie jak Spodek, Nikiszowiec, Dolina Trzech Stawów, Osiedle Gwiazdy czy ulica Mariacka. Do kupienia są także katowickie baseny, tężnia w parku Zadole, a nawet Szkoła Podstawowa nr 13 z Bogucic.

– To miasto jest na nowo odkryte, jest zupełnie inne. Jakbyśmy może taką grę robili 10, 15 lat temu, to nie wiem co moglibyśmy pokazać. Dzisiaj możemy pokazać nowoczesne Katowice z wieloma ciekawymi obiektami, budynkami, z różnymi funkcjami. Bardzo się cieszę z obecności wszystkich partnerów biorących udział w tym projekcie – mówi naszej reporterce prezydent Katowic, Marcin Krupa.

 

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content