play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Napad na jubilera w Silesii City Center. Nowe dowody w śledztwie

today26 sierpnia 2020

Background

Napad na jubilera w Silesii City Center. Policja poinformowała o dowodach, jakie dotychczas zabezpieczono w sprawie. Mowa o samochodzie, którym sprawcy dokonali napadu. Ten, jak się okazuje, został znaleziony już kilka dni po napadzie.

Powoli i mozolnie policja zdobywa kolejne materiały w śledztwie dotyczącym brawurowego włamania do Galerii Hanldowej w Katowicach przy ulicy Chorzowskiej. Sprawcy wjechali do pasażu, taranując wejście kradzionym samochodem i okradli jednego z jubilerów. To zdarzenie z połowy lipca. Dość szybko udało się znaleźć Volkswagena wykorzystanego przez złodziei. Śladów jest niewiele, ale są. Wygląda na to, że przestępcy dobrze zaplanowali skok.

Kilka dni po tym zdarzeniu pojazd został ujawniony. Faktycznie pochodził z kradzieży na terenie województwa małopolskiego. Obecnie pojazd został zabezpieczony, sprawdzono jego wnętrze. Rzeczywiście była tam rozlana substancja, która miała doprowadzić do zatarcia śladów, ale jednak ślady odnaleziono. Obecnie pojazd jest w analizie kryminalistycznej pod kątem śladów, które ujawniono w środku – mówił Maciej Bajerski z katowickiej policji.

Podczas nocnego napadu, sprawcy ukradli drogocenną biżuterię i zegarki. Śledztwo jest w toku.

 

fot.: Wikipedia/Lestat (Jan Mehlich)

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content