play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Napad z nożem i bronią w ręku. Podejrzany jest już w areszcie

today29 stycznia 2021

Background

Policjanci kryminalni z Katowic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad i kradzież rozbójniczą. Mężczyzna kilka godzin wcześniej sterroryzował pracownicę placówki kredytowo-pożyczkowej trzymając w rękach nóż i broń.

Do zatrzymania mężczyzny doszło kilka godzin po napadzie na placówkę kredytowo-pożyczkową. Mężczyzna sterroryzował nożem pracownice placówki i skradł gotówkę. Policjanci już po kilku godzinach od zdarzenia wytypowali mężczyznę i ustalili adres jego pobytu.

fot. Śląska Policja

Kryminalni zmuszeni byli wejść siłowo do mieszkania, w którym podejrzany przebywał. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna tydzień wcześniej dopuścił się kradzieży rozbójniczej. W jednym ze sklepów spożywczych ukradł ekspedientce portfel.

Zauważyli to klienci, którzy chcieli ująć mężczyznę. Jednak ten grożąc im przedmiotem przypominającym broń, uciekł. W Prokuraturze Rejonowej Katowice-Wschód zatrzymanemu przedstawiono zarzuty rozboju i kradzieży rozbójniczej.

Na wniosek śledczych katowicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

Źródło, fot. Policja Śląska/Katowice

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content