play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Katowice: Nowa letnia atrakcja. Będzie Wodny Plac Zabaw na Tysiącleciu

today24 lutego 2021

Background

Jest już w Dolinie Trzech Stawów, Piotrowicach i na Załężu. Teraz czas na Osiedle Tysiąclecia. Gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, w maju Katowice będą miały czwarty Wodny Plac Zabaw.

Rusza budowa czwartego Wodnego Placu Zabaw w Katowicach. Wykonawca zajął już teren budowy i rozpoczął prace. Dotąd taka infrastruktura powstała w Dolinie Trzech Stawów, Piotrowicach i na Załężu. Tym razem wodne atrakcje staną się udziałem mieszkańców okolic Osiedla Tysiąclecia. Obiekt powstaje w rejonie ul. Ułańskiej i al. Księżnej Jadwigi Śląskiej.

Zakończenie prac planowane jest na połowę maja. Nowy Wodny Plac Zabaw, podobnie jak te już istniejące, będzie podzielony na strefy dla młodszych i starszych dzieci. Cały teren będzie ogrodzony, otoczony murkiem z siedziskami i wyposażony w zaplecze sanitarne oraz ławki i stojaki dla rowerów – mówi reporterce Radia Piekary Michał Łyczak z katowickiego magistratu.

 

 

Wizualizacje nowego Wodnego Placu Zabaw (źródło: UM Katowice)

Inwestycja na Osiedlu Tysiąclecia realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Podobnie zresztą było w przypadku  pierwszego  tego typu obiektu, który powstał w Dolinie Trzech Stawów.

Nowy Wodny Plac Zabaw będzie dostępny dla każdego, a korzystanie z niego będzie bezpłatne. Nie pozostaje już nic innego, jak tylko czekać na zakończenie inwestycji i pierwsze letnie dni, kiedy będzie można skorzystać ze wszystkich katowickich Wodnych Placów Zabaw.

Fot. Biuro Prasowe UM Katowice – Wodny Plac Zabaw Piotrowice, Wizualizacje Wodnego Placu Zabaw Osiedle Tysiąclecia

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content