play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Katowice: Ostrzelano pociąg Kolei Śląskich. Policja prowadzi śledztwo

today12 października 2021

Background

Do zdarzenia rodem z Dzikiego Zachodu doszło w niedzielne popołudnie w Katowicach. Ostrzelano pociąg Kolei Śląskich.

W niedzielę popołudnie do nietypowego i jednocześnie groźnego wydarzenia doszło w Katowicach. Między stacjami centrum i Zawodzie ostrzelano pociąg relacji Gliwice – Częstochowa. O zdarzeniu obsługę poinformowali pasażerowie.

Uszkodzono szyby ale nie jest to przebicie na wylot. Jedna drzwiowa i jedna okienna. Wygląda na to, że były to dwa strzały. Sprawę będzie wyjaśniała policja. Zdarzało się obrzucanie kamieniami, wybijanie szyb bocznych oraz czołowych – mówi w rozmowie z naszym reporterem Tomasz Musioł, rzecznik Kolei Śląskich.

Na szczęście nikt nie został ranny. Obecnie przewoźnik szacuje straty, które powstały na skutek zdarzenia. Koleje Śląskie będą ubiegać się o odszkodowanie. Policja prowadzi śledztwo, z informacji wynika, że funkcjonariusze przesłuchają w pierwszej kolejności obsługę pociągu.

To jest standardowa procedura bezpieczeństwa nie tylko u nas, ale i wszystkich przewoźników kolejowych związana z wypadkami na trasie pociągów – tłumaczy Musioł. – Sprawa została natychmiast zgłoszona na policję od razu po przyjeździe pociągu na stację w Katowicach. Zabezpieczamy nagranie z monitoringu w ramach środków dowodowych – dodaje.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content