play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Oszustwo tego małżeństwa przejdzie do historii. Prokuratura: Tego jeszcze nie było

today26 maja 2020

Background

Płacili za zakupy fałszywymi euro, zwracali towar i dostawali złotówki.  Mowa o małżeństwie z Katowic, które w taki właśnie sposób próbowało się wzbogacić. Para brała na celownik popularne sieci handlowe sklepów budowlano-remontowych.

Prokuratura Rejonowa Katowice Południe skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Katowicach przeciwko małżeństwu podejrzanemu m.in. o wprowadzenie w obieg fałszywych pieniędzy. Na trop nieuczciwych małżonków wpadli katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu.

Jak ustalili śledczy 55-letnia kobieta i jej 60-letni mąż w marketach budowlanych i sklepach odzieżowych w Bielsku Białej, Czeladzi, Sosnowcu i Katowicach płacili za zakupy fałszywymi banknotami euro. Następnie aby „odzyskać” już legalną gotówkę, w sklepach tej samej marki, ale już w innej miejscowości, zwracano zakupiony towar otrzymując gotówkę w złotówkach.

W trakcie ich zatrzymania oskarżeni stawiali opór i naruszyli nietykalność cielesną policjantów. Kobieta oskarżona jest również o uszkodzenie ciała. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci ujawnili fałszywy banknot. Zastosowano zabezpieczenie majątkowe o wartości 4,2 tys. złotych. Oskarżonym grozi kara do 10 lat więzienia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content