play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Otwarcie wodnego placu zabaw na Tysiącleciu! ZDJĘCIA

today20 lipca 2021

Background

Chcieli go mieszkańcy, a szczególnie ci najmłodsi. Dziś w Katowicach na osiedlu Tysiąclecia, dokładnie u zbiegu ulic Jadwigi Śląskiej i Ułańskiej, otwarto wodny plac zabaw.

Dopiero co został otwarty, a już pojawiły się na nim tłumy dzieci. Wodny Plac Zabaw na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach został oddany do użytku. Skąd pomysł?

– Pomysł wyszedł tak naprawdę od Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Piast”, która tu naszym osiedlem w większości zarządza. Zna potrzeby mieszkańców. Ma bezpośredni kontakt z mieszkańcami i od wielu lat słyszała głosy, że właśnie takiego miejsca na naszym osiedlu brakuje. Brakuje miejsca, gdzie i dzieci i starsi mogliby się w ciepłe dni ochłodzić, orzeźwić. Bo mamy bardzo wiele ładnych miejsc typu skwery, place zabaw, natomiast brakowało nam zawsze takiego odkrytego kąpieliska – mówi jedna z inicjatorek, Agnieszka Piątek.

A co podoba się najbardziej dzieciom, które już dziś odwiedziły wodny plac zabaw?

– Mnie się podoba ten plac zabaw i najbardziej wiaderka.; Mnie się podobają te kółka, takie obręcze.; A mnie te pistolety – przyznali najmłodsi mieszkańcy miasta.

Plac to zabawa i ogrom przyjemności, ale i obowiązki. Jak się okazuje, dbanie o taki obiekt niestety do najłatwiejszych nie należy.

– Musimy regularnie go czyścić, przeglądać, odkurzać dmuchawą liście. Tutaj mamy bardzo fajne otoczenie, dużo drzew, które z jednej strony dają schronienie, ale z perspektywy eksploatacyjnej powodują, że trzeba je trochę więcej sprzątać. Pracownicy muszą regularnie nadzorować komputery, analizować, czy coś się nie zepsuło, czy wszystko funkcjonuje. A także, czy jakość wody jest w tym miejscu dokładnie taka, jak być powinna. Regularnie sanepid sprawdza jakość i stan czystości w tym obiekcie – dodaje dyrektor katowickiego MOSiR-u, Daniel Muc.

 

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content