play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Katowice: Otwarto nabór do straży miejskiej. Na chętnych czekają aż 32 wolne etaty

today5 października 2021

Background

Komendant Straży Miejskiej w Katowicach ogłosił nabór do jednostki. Na obsadzenie czekają aż 32 etaty.

W ubiegły piątek Komendant Straży Miejskiej w Katowicach za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej ogłosił nabór do jednostki. Na chętnych czekają aż 32 wolne etaty. Jakie wymagania muszą spełnić potencjalni kandydaci?

Przede wszystkim musi być to osoba, która ukończyła 21 rok życia, ma uregulowany stosunek do służby wojskowej, posiada sprawność fizyczną, jest przygotowana psychicznie, a także musi mieć zaświadczenie o niekaralności – wymienia w rozmowie z reporterką Radia Piekary Klaudia Szczygieł z katowickiej straży miejskiej. – Oczekujemy także dużego zaangażowania i chęci do pracy – dodaje.

Do obowiązków strażników należy przede wszystkim dbanie o porządek i bezpieczeństwo na ulicach miasta. Dodatkowo są oni odpowiedzialni za zabezpieczanie imprez i wydarzeń miejskich, prowadzenie działań profilaktycznych oraz dbanie o ekologię.

Działalność strażnika miejskiego jest bardzo wszechstronna. Mamy co robić, są to ciekawe zadania. Można się realizować w wielu kwestiach – zachęca Szczygieł.

Kandydaci mogą składać aplikacje do 18 października u dyżurnego w siedzibie Straży Miejskiej w Katowicach przy ul. Żelaznej 18. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content