play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Katowice: Otworzyli restaurację mimo obostrzeń. Właścicielom grozi kara

today18 stycznia 2021

Background

Biznes otwarty mimo pandemii, a klientów – przez podpisanie umowy o dzieło – uczynili degustatorami. Mowa o restauracji „Bułkęs” w Katowicach przy ulicy Wojewódzkiej. Na miejscu pojawiła się policja i sanepid.

Otworzyli, bo to jedyny sposób walki o przetrwanie. Chodzi o właścicieli restauracji, barów i kawiarni. Gastronomia wciąż z powodu obostrzeń pandemicznych pozostaje zamknięta. Swoją restaurację zdecydowali się otworzyć także właściciele restauracji „Bułkęs” w Katowicach.

-Musimy cokolwiek zrobić. I zrobić to teraz , bo za chwilę skończą się środki. Trzeba było kombinować już w grudniu, żeby przetrwać 3 miesiące. -mówi nam właścicielka lokalu ” Bułkęs”, Sylwia Herbut.

Chwilę po otwarciu na miejscu pojawiła się policja i sanepid, nie zabrakło też klientów:

Wszyscy już mają dość zamawiania pudełkowego żarcia i jedzenia w domu. Najlepiej jest podać prosto z kuchni na talerzu do stolika. Wszystkim nam tego brakuje. – mówił nam jeden z klientów.

W tej sprawie policja skieruje wniosek do sądu. Zgodnie z przepisami Państwowa Inspekcja Sanitarna może nałożyć na lokal karę nawet 30 tysięcy złotych.

/zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content