play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Pędzili ponad 100 km/h w mieście, grupa SPEED ich zatrzymała FILM

today19 marca 2020

Background

Policjanci katowickiej drogówki, którzy wchodzą w skład grupy „SPEED”, zatrzymali dwóm kierującym prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. W tunelu pod katowickim rondem, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 70 km/h, „pędzili” z prędkością 123 i 136 km/h. Poza zatrzymanymi prawami jazdy, kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Od lipca 2019 roku na terenie Śląska działa specjalna grupa „SPEED”, mająca na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. W grupie tej służbę pełnią policjanci drogówki, stróże prawa z wydziałów prewencji, kryminalnego oraz do walki z cyberprzestępczością KWP w Katowicach. W jej skład wchodzą również policjanci katowickiej drogówki, którzy mają specjalistyczne przeszkolenie i pełnią służbę w nieoznakowanych radiowozach.

Podczas jednej z marcowych służb policjanci z katowickiej drogówki, patrolując nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 79 zauważyli, jak kierujący volkswagenem i bmw z nadmierną prędkością kierują się w stronę katowickiego tunelu pod rondem przy Spodku. Natychmiast podjęli działania w celu skontrolowania prędkości i zatrzymania „piratów drogowych”. Pomiar prędkości wskazał, że na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h, 23-letni kierujący bmw jechał 123 km/h, a 47-letni kierujący volkswagenem 136 km/h. Kierujący zostali ukarani wysokim mandatami i 10 punktami karnymi. Ponadto na 3 miesiące utracili swoje prawa do kierowania samochodami.

 

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content