play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Pierwszy senior na Śląsku zaszczepiony przeciw COVID-19

today25 stycznia 2021

Background

88-letni kombatant, Włodzimierz Czechowski jest pierwszym seniorem na Śląsku zaszczepionym przeciwko COVID-19. Dziś po godzinie 7:00 ruszyły szczepienia populacyjne w tymczasowym szpitalu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Powszechne szczepienia w Polsce ruszyły. W pierwszej kolejności swoją dawkę otrzymają osoby po 70. roku życia które wcześniej się zarejestrowały. Pierwszą osobą z tzw. grupy 1, która przyjęła szczepionkę na COVID-19 był 88-letni kombatant, Włodzimierz Czechowski.

Jestem przyzwyczajony do zastrzyków. W ubiegłym roku szczepiłem się dwa razy. W tym wieku niestety od czasu do czasu zdarza się ukłucie. Zachęcam wszystkich, to znaczy seniorów, w tym kombatantów przede wszystkim. Bardzo proszę, żeby spełnili swój obywatelski obowiązek. – apelował po przyjęciu szczepionki.

Pan Włodzimierz przyjął swoją szczepionkę w tymczasowym szpitalu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.  Według planu na dziś w sumie  ma zostać tam zaszczepionych ponad 160 osób.

Seniorzy po 70. roku życia, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na szczepienie, nadal mogą to zrobić. Zarejestrować można się na 4 sposoby:

  • poprzez całodobową, bezpłatną infolinię 989 – pod ten numer można zadzwonić samodzielnie lub może to zrobić ktoś bliski z rodziny – wystarczy, że zna numer PESEL seniora,
  • elektronicznie – poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl (do tego rodzaju rejestracji konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego),
  • poprzez kontakt bezpośredni z wybranym punktem szczepień – mapę punktów wraz z danymi kontaktowymi znaleźć można na stronie gov.pl/szczepimy się
  • wysyłając SMS o treści „SzczepimySie” pod numer 664 908 556 – system poprosi o podanie danych seniora, a następnie zaproponuje najbliższy termin w punkcie szczepień blisko miejsca zamieszkania.

zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Katowicach

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content