play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Katowice: Płonący samochód na trasie Pyrzowice – Katowice ZDJĘCIA

today17 stycznia 2020

Background

Płonący samochód na trasie Pyrzowice – Katowice. Wracając ze służby funkcjonariusze zauważyli płonącą na poboczu osobówkę. Dosłownie w ostatniej chwili odciągnęli kierowcę od palącego się samochodu. Chwilę później nastąpiła eksplozja.

Do zdarzenia doszło na trasie Pyrzowice – Katowice. Policjanci wracając ze służby, którą pełnili na lotnisku w Pyrzowicach na poboczu drogi zauważyli płonący samochód osobowy. Z komory silnika wydobywał się ogień i kłęby dymu. Policjanci zablokowali ruch w kierunku Częstochowy, zapewniając korytarz bezpieczeństwa dla przejazdu wezwanych służb ratunkowych i natychmiast ruszyli z pomocą.

Kierowca pojazdu próbował ratować rzeczy, które znajdowały się w jego bagażniku. Jednak sytuacja była na tyle poważna, że konieczna była ewakuacja mężczyzny. Płomienie cały czas się powiększały, a ogień zaczął zajmować również tył pojazdu. Policjanci  odciągnęli mężczyznę od pożaru na bezpieczną odległość. Chwilę później nastąpiła eksplozja paliwa i wybuch akumulatora, po czym cały samochód stanął w płomieniach.

Na szczęście w pojeździe nie było nikogo oprócz kierowcy, którym okazał się obywatel Niemiec. Na miejsce przyjechała straż pożarna i ogień został ugaszony.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content