play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Katowice: Pobity mężczyzna ukrywał, że padł ofiarą przestępstwa

today23 marca 2021

Background

Katowiccy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o pobicie. Zatrzymani wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego 40-latka i dotkliwie go pobili. Nieprzytomny mężczyzna z urazem głowy jest hospitalizowany. Na wniosek prokuratury, katowicki sąd tymczasowo aresztował zatrzymanych. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Pobity mężczyzna ukrywał, że padł ofiarą przestępstwa

O pobiciu katowiccy policjanci zostali zawiadomieni dopiero kilka dni po zdarzeniu. Z ustaleń śledczych wynika, że do mieszkania 40-letniego mieszkańca Katowic przyszło 4 mężczyzn, którzy dotkliwie go pobili. Mężczyzna był uderzany pięściami po głowie i kopany. Powodem tak brutalnego zachowania napastników miała być wcześniejsza kłótnia, do której doszło pomiędzy pokrzywdzonym, a jednym ze sprawców.

Po całym zdarzeniu napastnicy opuścili mieszkanie. Mężczyzna nie zadzwonił po pomoc medyczną, ani nie zgłosił pobicia Policji. Dopiero po kilku dniach, kiedy jego stan znacznie się pogorszył, matka pokrzywdzonego złożyła zawiadomienie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie był operowany ze względu na ciężki uraz głowy.

Zatrzymano czterech oprawców

Natychmiast po otrzymaniu zawiadomienia, katowiccy kryminalni podjęli działania zmierzające do ustalenia tożsamości sprawców, ostatecznie doprowadzając do ich zatrzymania. Czterej mężczyźni w wieku od 17 do 54 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie i doprowadzeni do sądu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Wschód, sąd tymczasowo aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Grozi im kara do 8 lat więzienia, która wobec 54-latka może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach tak zwanej recydywy.

Źródło/fot. Śląska Policja/Katowice

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content