play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Katowice: Policja zatrzymała trzech Ukraińców. Napadli z nożem na 37-latka w galerii handlowej

today2 grudnia 2021

Background

Trzech obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych przez katowicką policję. Mężczyźni napadli na 37-latka z użyciem noża.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali trzech obywateli Ukrainy podejrzewanych o rozbój z użyciem noża. Do zdarzenia doszło 30 października br. w toalecie jednego z centrów handlowych.

Ukraińcy w wieku 21, 23 i 25 lat napadli na 37-letniego mieszkańca Katowic. Napastnicy grozili mu nożem oraz ukradli portfel z całą zawartością. Następnie ukrywali się, a policja prowadziła intensywne dochodzenie celem odnalezienia sprawców.

Jako pierwszy został zatrzymany 23-latek, którego w czasie wolnym od służby zauważył jeden z policjantów pracujących przy sprawie. Mundurowy natknął się na niego podczas zakupów galerii. Podczas wykonywania czynności okazało się, że posiadał przy sobie 40 porcji dilerskich marihuany. Mężczyzna trafił do 3-miesięcznego aresztu.

Dwóch kolejnych napastników zostało zatrzymanych w swoich mieszkaniach. Wobec nich zastosowano dozór policyjny, a także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Cała trójka ma zakaz opuszczania kraju, zatrzymano im paszporty, a także zarządzono poręczenie majątkowe. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content