play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Katowice: Polska i Szwecja organizatorami MŚ w piłce ręcznej. Mecze także w Spodku

today12 października 2021

Background

Województwo Śląskie oraz Miasto Katowice będą gospodarzami mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w 2023 roku zorganizują Polska i Szwecja.

Przedstawiciele samorządów oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) podpisali listy intencyjne w sprawie organizacji imprezy. Województwo Śląskie będzie Regionem Gospodarzem (Host Region), a Katowice Miastem Gospodarzem (Host City) mistrzostw świata. To największa impreza w dziejach piłki ręcznej, jaką ugości nasz kraj.

Mieliśmy różne wydarzenia. Piłka ręczna była w roku 2016, wracamy do niej z nieco ważniejszą imprezą. Wtedy były to Mistrzostwa Europy, a teraz mamy Mistrzostwa Świata. Po raz pierwszy organizowane w Polsce, które będą co prawda w dwóch krajach. Musimy się podzielić tymi meczami – mówi nam Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Mistrzostwa świata to 112 spotkania piłki ręcznej na najwyższym poziomie. 21 z nich – w tym zaplanowany na 11 stycznia 2023 roku mecz otwarcia i występy Polaków w fazie grupowej – ugoszczą Katowice. Miasto będzie także gospodarzem losowania turnieju finałowego, które odbędzie się 2 lipca 2022 roku.

– Szwedzi już wcześniej ogłosili w jakich miastach będziemy grali na ich terenie, natomiast pierwszym miastem, które my zakomunikowaliśmy będą Katowice. Mecze będą rozgrywane w hali Spodek – mówi w rozmowie z naszym reporterem prezes ZPRP, Henryk Szczepański.

Źródło: własne/informacja prasowa

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content