play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Katowice: Poświąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących

today6 kwietnia 2021

Background

Nie wyrzucaj nadmiaru jedzenia po świętach tylko podziel się nim z potrzebującymi – z takiego założenia już od kilku lat wychodzi Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

Dziś odbywa się w Katowicach na ulicy Stawowej zbiórka żywności. Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom dba o to, by niewykorzystane w Święta zapasy żywności nie zepsuły się, ale trafiły w ręce potrzebujących.

– Można przynosić wszystkie świąteczne dania, które są zdatne do spożycia oraz takie produkty użycia codziennego na przykład: nabiał, wędliny, owoce, warzywa, słodycze, ciasta – wszystko tak naprawdę, tylko żeby to były produkty świeże – mówi reporterowi Radia Piekary Alicja Dobija ze Stowarzyszenia.

To cykliczna akcja, która ma miejsce zawsze dzień po Świętach:

Stowarzyszenie Klucz – Stop społecznym wykluczeniom robi takie zbiórki systematycznie, zawsze dzień po Świętach Bożego Narodzenia i Świętach Wielkanocnych. Zawsze przy tym stoliku jest wymiana – jedni ludzie przynoszą, a osoby biedne i bezdomne podchodzą i na bieżąco te rzeczy do jedzenia zabierają – opowiada reporterowi Radia Piekary Mariusz Nawrat ze Stowarzyszenia Klucz.

Już od początku akcji pojawiały się pierwsze osoby z jedzeniem. Mieszkańcy Katowic i okolic mocno popierają akcję i chętnie dzielą się jedzeniem, które zostało im po Wielkanocy.

Produkty żywnościowe można oddać jeszcze do godziny 17:00, a przedstawiciele Stowarzyszenia czekają przy charakterystycznej Żabie na ulicy Stawowej w Katowicach.

 

 

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content