play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Potrzeba wolontariuszy w szpitalu tymczasowym

today8 kwietnia 2021

Background

Sytuacja w województwie śląskim wciąż jest bardzo zła. Potrzebne są każde ręce do walki z COVID-19. O rekrutowanie się na wolontariat w szpitalu tymczasowym, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, apelują władze województwa.

Robią co mogą, ale wciąż brakuje rąk do pracy. Szpital tymczasowy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach cały czas poszukuje wolontariuszy.

– Potrzebujemy osób nie tylko z wykształceniem stricte medyczny, ale tak naprawdę wszystkich, którzy mają jakiekolwiek doświadczenie w opiece nad pacjentami. Potrzebne są osoby, które pomogą na przykład w codziennej toalecie leżącemu pacjentowi, czy pomogą wyjść chociażby do ubikacji, bo czasem to przerasta możliwości chorego – mówi rzeczniczka wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska.

Rekrutacja jest prowadzona poprzez stronę – szpitaldlaslsaska.pl. Mogą się tam rekrutować wszyscy chętni do pomocy w szpitalu tymczasowym w Katowicach. Chodzi nie tylko o tzw. „biały personel” ale także wszystkich, którzy mogą pomóc pacjentom przebywającym w szpitalu.

Sytuacja w naszym regionie jest bardzo poważna. W najnowszych statystykach, które opublikował resort zdrowia, województwo śląskie jest na pierwszym miejscu. To ponad 4800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content