play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Katowice: Powiesili na szubienicach zdjęcia europosłów. Będzie kontynuacja śledztwa

today13 lutego 2020

Background

Będzie kontynuacja śledztwa w sprawie manifestacji narodowców, podczas której uczestnicy powiesili na szubienicach zdjęcia sześciu europosłów. Decyzję podjął Sąd Okręgowy w Katowicach, wbrew prokuraturze, która trzy miesiące temu, po dwóch latach postępowania, nie dopatrzyła się znamion przestępstwa. Decyzja sądu jest wiążąca ale nie przesądza o wyniku ponownego śledztwa. Józef Marcinkiewicz, pełnomocnik europosłów, wskazywał na znaczenie decyzji.

 

  • cover play_arrow

    Katowice: Powiesili na szubienicach zdjęcia europosłów. Będzie kontynuacja śledztwa Kamil Zatoński

 

– Sąd w niewielkim zakresie wskazał na konieczność uzupełnienia materiału dowodowego, w tym przesłuchanie pozostałych policjantów, którzy zabezpieczali zdarzenie – mówiła po orzeczeniu Marta Zawada-Dybek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

  • cover play_arrow

    Katowice: Powiesili na szubienicach zdjęcia europosłów. Będzie kontynuacja śledztwa Kamil Zatoński

 

Zgromadzenie pod hasłem „Stop współczesnej Targowicy. Manifestacja w obronie wartości narodowych i patriotycznych” odbyło się 25 listopada 2017 roku. Na symbolicznych szubienicach powieszono wizerunki europosłów: Michała Boniego, Danuty Huebner, Danuty Jazłowieckiej, Barbary Kudryckiej, Julii Pitery i Róży Thun. Była to reakcja na poparcie przez deputowanych rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content