play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Katowice: Premier otworzył wystawę poświęconą Powstaniom Śląskim

today28 października 2021

Background

Wystawa poświęcona Powstaniom Śląskim została uroczyście otwarta w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. W wydarzeniu wziął udział premier Mateusz Morawiecki.

Wczoraj w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się otwarcie wystawy poświęconej Powstaniom Śląskim. Ekspozycja składa się z 24 plansz o historii Powstań Śląskich, które ułożone są w kolejności chronologicznej. Całość przygotowano w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, a także niemieckiej. W otwarciu wystawy wzięło udział wielu gości, w tym premier Mateusz Morawiecki.

Dużo szlachetniej jest kochać ojczyznę, która jest w oblężeniu, ojczyznę która ma przed sobą rok, może dekadę, może sto lat. Któż to wtedy wiedział, jaka jest przyszłość Polski? Powstańcy Śląscy niezależnie od wszystkiego postawili na Polskę i tamto wydarzenie, które w historii Polski powinno być także zapamiętane jako zwycięskie polskie powstanie – mówił podczas otwarcia wystawy Mateusz Morawiecki.

Po uroczystym otwarciu w sali Sejmu Śląskiego odbyła się także konferencja naukowa pt. „Stuleci Powstań Śląskich. Górny Śląsk wczoraj i dziś”. Wydarzenie zorganizował Instytut De Republica, a także Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content