play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Katowice: Próbował handlować fałszywymi szczepionkami przeciwko COVID-19. Grozi mu kilka lat więzienia

today27 października 2021

Background

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi z Katowic. Mężczyzna sprzedawał fałszywe szczepionki przeciwko COVID-19.

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu programiście z Katowic. Mężczyzna handlował w internecie fałszywymi szczepionkami przeciwko COVID-19 firmy Pfizer, a także zaświadczeniami o negatywnym wyniku testu na koronawirusa.

Ustaliliśmy, że ten mężczyzna sprzedał dwóm osobom zaświadczenia, każdorazowo po 100 zł. Za szczepionki żądał od 1,5 tys. do 4 tys. zł – mówi w rozmowie z reporterką Radia Piekary rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach, Marta Zawada-Dybek.

Programiście prawie udało się oszukać na fałszywą szczepionkę 10 osób. Śledczy przeprowadzili ekspertyzę, aby ustalić co tak naprawdę zawierały preparaty.

Podejrzany w toku tego śledztwa prowadzonego prze Prokuraturę Okręgową w Katowicach wyjaśniał, że ten produkt, który oferował był nabyty przez niego w ogólnodostępnym sklepie kosmetycznym. Faktycznie ekspertyza przeprowadzona na zlecenie prokuratury potwierdziła ten fakt – tłumaczy Zawada-Dybek.

Mężczyzna przyznał się do winy dlatego sąd odrzucił wniosek o areszt.  Za popełniony czyn grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content