play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Próbował zabić swojego ojca i okraść matkę

today7 lipca 2020

Background

Próbował zabić swojego ojca i okraść matkę. W katowickiej dzielnicy Józefowiec mogło dojść do tragedii. Policjanci zatrzymali mężczyznę gdy ten awanturował się w domu swoich rodziców.

W środku nocy, w jednym z katowickich mieszkań mogło dojść do tragedii. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące pijanego mężczyzny, który wtargnął do mieszkania swoich rodziców i ich zaatakował. Najpierw chciał ukraść pieniądze swojej matce, ale kiedy mu się przeciwstawiła, zaczął ją dusić. W obronie żony stanął ojciec mężczyzny. Po ataku przez napastnika stracił przytomność.

Cała sytuacja rozgrywała się na oczach małoletnich wnuków, dla których dziadkowie, po śmierci ich matki, są rodziną zastępczą. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a pokrzywdzonym została udzielona pomoc medyczna. Badanie wskazało, że zatrzymany miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Agresor usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, rozboju, kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia ciała, zniszczenie mienia i wpływania na zeznania świadka. Mężczyzna dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy. Na wniosek śledczych katowicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu dożywocie.

 

źródło: KMP Katowice

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content