play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Katowice: Ruszył nabór na lokale w Nowym Nikiszowcu

today11 stycznia 2021

Background

Ponad pół tysiąca mieszkań jest już gotowych. Dziś ruszył nabór na lokale w Nowym Nikiszowcu w Katowicach. Pierwsza część naboru odbędzie się online.

-Lokali jest 513. Ich metraż wynosi od 36 do 95 metrów kwadratowych. Mieszkania mają od dwóch do czterech pokoi. Dodatkowo  na potrzeby przyszłych mieszkańców na parterach budynków znajdzie się 14 lokali usługowych. – mówi nam Michał Łyczak z katowickiego magistratu.

Po złożeniu wniosku, pierwszy etap weryfikacji to przyznanie punktów na podstawie kryteriów społecznych przyjętych przez katowicki samorząd. Etap drugi to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej potencjalnych najemców. Harmonogram zakłada, że cały proces potrwa cztery miesiące, a pierwsze umowy najmu mają być podpisywane w maju.

-Ze względu na sytuację związaną z pandemią i w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób, które będą ubiegały się o wynajem mieszkania pierwsza część naboru odbędzie się online. Natomiast dla osób, które nie korzystają na co dzień z Internetu uruchomimy specjalny system pomocy telefonicznej. –dodaje Michał Łyczak.

Osiedle Nowy Nikiszowiec położone jest niespełna półtora kilometra od Nikiszowca. Poprzez swój układ urbanistyczny i architekturę nawiązuje do zabytkowej dzielnicy. Budynki z ceglaną elewacją ułożone zostały w kwartały, a do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą dobrze zaprojektowane przestrzenie wspólne.

zdjęcie: UM Katowice 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content