play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Sobotni Piknik Rodzinny w centrum miasta!

today27 lipca 2021

Background

31 lipca warto przyjść na katowicki Rynek i do Parku Powstańców Śląskich. Miasto wraz z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej organizują Piknik Rodzinny, podczas którego będzie można zdrowo i na sportowo spędzić czas z rodziną. Będzie również możliwość zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Piknik odbędzie się w dwóch wspomnianych lokalizacjach w godzinach 12:00 – 19:00.

 

– Zapraszamy całe rodziny w sobotę 31 lipca na katowicki rynek i do Parku Powstańców Śląskich. Niech to barwne, pełne atrakcji dla dużych i małych wydarzenie będzie zachętą do integracji rodzin i wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. To świetna okazja do zabawy w rodzinnym gronie, pełna walorów edukacyjnych, ekologicznych oraz zdrowotnych – zaprasza prezydent Katowic, Marcin Krupa.

W trakcie pikniku będzie okazja do zaszczepienia się przeciwko COVID 19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, a także szczepionką Pfizer. Z tej drugiej możliwości będzie mogła skorzystać również młodzież od 16 roku życia (w plenerowym punkcie szczepień w Parku Powstańców Śląskich).

Przewidziane są atrakcyjne nagrody dla losowo wybranych zaszczepionych. Będą dwa punkty mobilnych szczepień, na rynku i w Parku Powstańców Śląskich.

 

Aby się zaszczepić, wystarczy przygotować swój dowód osobisty, a także wypełnić ankietę (ankieta jest do pobrania na stronie www.katowice.eu, w Aktualnościach, będzie również dostępna na miejscu).

 

Swoją obecność na Pikniku potwierdziła również Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

– Gorąco zapraszam wszystkich Państwa na sobotni piknik rodzinny, który będzie doskonałą okazją do spotkania, rozmów, ale przede wszystkim – dobrej zabawy. Na młodszych będzie czekał szereg atrakcji w strefie zabaw. Aczkolwiek coś dla siebie znajdą też starsi, na przykład w strefie kultury czy ekologii. Katowice, jako laureat konkursu „Samorząd pro familia 2021”, wiedzą, jak dbać o rodziny. Spotkajmy się! – zachęca Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Marlena Maląg.

 

Podczas pikniku stoisko Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej będzie informowało o programie 500+, a stanowisko ZUS będzie dotyczyło programu 300+.

Dodatkowo w punkcie informacyjnym NFZ będzie możliwość założenia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Warto też wspomnieć o tym, że będzie się można spisać. Natomiast na stanowisku Katowickiej Karty Mieszkańca, złożyć wniosek o wydanie karty.

Sam piknik zostanie podzielony na strefy tematyczne. Zdrowia, kultury, zabaw, ekologii oraz inne. Zaplanowano w nich wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi jak na przykład pokaz magika, szczudlarzy, żonglera, quizy i zabawy. Pojawi się szalony naukowiec i wybuchowa kuchnia. Będzie można także sprawdzić swoją sprawność w wyścigu w workach, a znajomość gwary, w specjalnym, językowym konkursie.

W strefie zdrowia odbędzie się pokaz pierwszej pomocy, a wszyscy chętni skorzystają z bezpłatnych badań cholesterolu, glukozy, ciśnienia krwi, porad żywieniowych czy nauki samobadania piersi i porad fizjoterapeutów.

Organizatorzy proponują też malowanie twarzy, zamykanie w bańce mydlanej, festiwal kolorów, kolejkę elektryczną, czyli to, co dzieci lubią najbardziej.

 

W strefie kulturalnej pojawi się kreatywny kącik, zabawy literackie, a w części ekologicznej promowana będzie adopcja zwierząt. Wykonać będzie można ekogadżety i zobaczyć wystawę Nadleśnictwa Katowice.

Wśród atrakcji muzycznych wymienić można koncert bębniarski i  zabawę z didżejem. Natomiast wśród tych plastycznych, między innymi malowanie na szkle, sensoplastykę czy warsztaty z linorytu.

Bezpłatna strefa gastronomiczna zapewni warsztaty zdrowego gotowania. Pokaz baristy wraz z degustacją kawy, żurek bądź chłodnik, lemoniadę i świeżo wyciskane soki, oraz szaszłyki owocowe.

 

Fot: Facebook/Katowice – oficjalny profil miasta

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content