play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Straż miejska systematycznie usuwa porzucone WRAKI SAMOCHODÓW!

today5 sierpnia 2021

Background

Czy jest ktoś, kto nie widział starego, nieużywanego samochodu, o którym właściciel po prostu nie chce pamiętać? Pojazdy takie nie tylko szpecą okolicę, ale zajmują również tak cenne i poszukiwane wszędzie miejsce parkingowe. Których przecież w mieście nigdy dość. A co najważniejsze, często stanowią zagrożenie dla ludzi oraz dla środowiska.

 


Kiedy pojazd staje się bezużyteczny, jego właściciel powinien go wyrejestrować i poddać recyklingowi. Niestety nie wszyscy tak robią i pozostawiają swój pojazd w przypadkowym miejscu. Licząc na to, że nikt się nim nie zainteresuje. Takie myślenie jest błędne. Zarówno mieszkańcy, jak i strażnicy miejscy patrolujący osiedla, bacznie zwracając uwagę na wrastające w ziemię wraki.

Tylko w tym tygodniu na lawecie odjechał między innymi Mercedes z ulicy Tysiąclecia, Volkswagen z ulicy Uniwersyteckiej oraz Volkswagen z ulicy Kotlarza. Wraki trafiły na parking strzeżony. Koszty odholowania oraz koszty postoju na płatnym parkingu ponosić będą właściciele. Pojazd nieodebrany przez uprawnioną osobę w terminie 6 miesięcy od dnia jego usunięcia, uznawany jest za porzucony z zamiarem wyzbycia się. Wówczas przechodzi na własność gminy.

Działania dotyczące usuwania wraków będą systematycznie kontynuowane przez strażników miejskich z Zespołu do spraw Ochrony Środowiska.

W tym roku strażnicy miejscy wydali już 127 dyspozycji usunięcia pojazdu, którego stan wskazywał, że nie jest używany. Przed odholowaniem pojazdu, funkcjonariusze dokładają starań, aby skutecznie dotrzeć i powiadomić właściciela o konieczności usunięciu pojazdu. W efekcie czego w 95 przypadkach na pisemne wnioski strażników pojazdy usunęli sami właściciele.

Fot: Straż Miejska w Katowicach

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content