play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: szkolenia dla lekarzy w zakresie leczenia osób post-COVID

today12 kwietnia 2021

Background

W związku z rosnącą liczbą mieszkańców, którzy po przejściu Covid-19 nie powrócili w pełni do zdrowia, w Katowicach organizowane jest szkolenie on-line dla lekarzy POZ, dotyczące postępowania w takich przypadkach.

Bezpłatne szkolenia online dla lekarzy przyjmujących pacjentów Katowicach poprowadzi prof. dr hab. n. med. Aleksander Sieroń – konsultant krajowy w dziedzinie angiologii, konsultant Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzięki zdobytej wiedzy przez lekarzy, mieszkańcy Katowic będą mogli skorzystać z ich fachowych porad i szybciej powrócić do pełni zdrowia i związanej z nim jakości życia.

– Mamy świadomość, że nieokreślona do tej pory procentowo grupa osób po przebyciu Covid-19, nie powraca do pełni zdrowia, – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Osoby te wracają do codziennych zajęć, w  tym część do pracy, lecz ich wydolność jest ograniczona lub mocno ograniczona. Ten problem będzie w przyszłości dotykał coraz większej liczby osób. Konieczne staje się rozpowszechnienie wśród lekarzy POZ, którzy na co dzień mają kontakt z pacjentami, informacji o sposobach postępowania w takich sytuacjach. Jako miasto chcemy pomóc lekarzom i dlatego organizujemy dla nich cykl szkoleń online, mówi prezydent Krupa

W chwili opracowywania niniejszej publikacji wolne były jeszcze miejsca na termin w środę, 21 kwietnia (16.00-20.00). Miejsca na szkolenie wcześniejsze (czwartek, 15 kwietnia br.) szybko zostały zarezerwowane.

Na szkolenie można zgłosić się bezpośrednio w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice. Zgłoszenia będą przyjmowane do poniedziałku 19 kwietnia. Decyduje kolejność zapisów. Szczegółowe informacje dot. zapisów znajdują się na stronie Urzędu Miasta Katowice: TUTAJ

To nie jedyne działanie mające na celu dbanie o zdrowie katowiczan w aspekcie Covid-19. W Katowicach ruszył projekt „rozRuszamy po covidzie!” skierowany  do zaszczepionych katowiczan powyżej 60 roku życia. W jego ramach, trener MOSiR odwiedza seniorów i układa indywidualny, prosty zestaw ćwiczeń. Dla tych, którzy na szczepienie jeszcze czekają, MOSiR Katowice przygotował specjalny film, pokazujący serię prostych ćwiczeń do wykonania w domu. Trening prowadzą Małgosia i Kamil, instruktorzy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

Zasady projektu :
– Wizyta nie może być traktowana, jako zastępstwo rehabilitacji zleconej przez lekarza.
– W pierwszej kolejności kwalifikowane do wizyty są osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 powyżej 60. roku życia.
– W niektórych przypadkach możliwe będzie odmowa wizyty.
– Wizyta jest bezpłatna.
– Maksymalny czas obecności trenera to 60 minut. Możliwe będą 3 wizyty u jednej osoby.
– Przed wejściem do mieszkania/domu trener będzie okazywał specjalną legitymację i zaświadczenie z MOSiR Katowice.

źródło: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content