play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Katowice: Tam na razie jest ściernisko ale za dwa lata będzie… boisko!

today21 września 2020

Background

Tam na razie jest ściernisko ale za dwa lata będzie… boisko! Mieszkańcy Katowic mają powody do radości. Kolejny obiekt sportowy pojawi się na mapie miasta.  Wbiciem symbolicznych łopat na granicy trzech katowickich dzielnic: Piotrowic, Ligoty i Panewnik rozpoczęła się dzisiaj budowa ośrodka.  W miejscu dawnego „Kolejarza” na ulicy Asnyka w ciągu dwóch lat zostanie wybudowany nowoczesny kompleks sportowy, na którym znajdzie się Duże boisko do gry w piłkę nożną, boisko do gry w baseball, bieżnia lekkoatletyczna, boisko do siatkówki plażowej, budynek zaplecza wraz z trybunami. Obiekt ma powstać w ciągu 2 lat. Miasto na ten cel przeznaczy 36 milionów.

Katowice: Tam na razie jest ściernisko ale za dwa lata będzie… boisko! Kompleks ma służyć mieszkańcom i uczniom południowych dzielnic miasto do organizacji lokalnych imprez sportowych– mówi prezydent Katowic Marcin Krupa. Na ten cel miasto wyda 36 milionów złotych.  Na boisku będą także trenować piłkarze klubu „Rozwój Katowice”. Nie zabraknie także placu treningowego street workout.

Powstający obiekt będzie wielofunkcyjny. Te terenie kompleksu sportowego powstaną: duże boisko do gry w piłkę nożną, boisko do gry w baseball, ośmio-torowa bieżnia lekkoatletyczna, boisko do siatkówki plażowej, budynek zaplecza wraz z trybunami. Ośrodek znajduje się w miejscu dawnego boiska „Kolejarza” na ulicy Asnyka w Piotrowicach.

Pierwsze łopaty zostały dzisiaj wkopane, co dalej? Jaki przebieg będzie miała realizacja budowy? W pierwszej kolejności to są roboty ziemne, potem zostanie wybudowane zaplecze sportowe wraz z trybunami. W przyszłym roku dopiero ruszy budowa boisk – wyjaśnia kierownik budowy Łukasz Zmełty. Obiekt ma powstać w ciągu 2 lat. Miasto na ten cel przeznaczy 36 milionów.

Oprócz boisk powstaną też nowe parkingi i ciągi pieszo-jezdne, a także budynek zaplecza sanitarno-szatniowego wraz z trybunami przy głównym boisku piłkarsko-lekkoatletycznym na 228 miejsc siedzących.

Nowy obiekt będzie ogrodzony i oświetlony, a teren zagospodarowany na nowo. Przy boisku stanie elektroniczna tablica wyników. Z kolei przy boisku do baseballu znajdują się dwie trybuny na 35 i 33 miejsca siedzące, natomiast przy boiskach do siatkówki plażowej zaprojektowano widownię o pojemności 51 miejsc siedzących.

Koncepcja kompleksu sportowego przy ul. Asnyka była konsultowana z mieszkańcami, których uwagi i opinie wpłynęły na kształt finalnego projektu. Prace budowlane o wartości 36,8 mln zł realizuje firma Greta Sport.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content