play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Ukradli rzeźby za ponad 130 tysięcy złotych! ZDJĘCIA

today19 lipca 2021

Background

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu katowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rzeźb o wartości ponad 130 tys. złotych. W trakcie przeszukania odzyskano rzeźby, a także trzy rowery miejskie i parasol ogrodowy, które równe pochodziły z kradzieży. Jeden z zatrzymanych poszukiwany był do obycia kary, a drugi miał przy sobie narkotyki. Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło już 2 dni po kradzieży rzeźb z ogrodu. Katowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w nocy z 12/13 lipca 2021 roku nieznani sprawcy z ogrodu posesji w katowickiej dzielnicy Panewniki ukradli rzeźby o wartości ponad 130 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczości Przeciwko Mieniu katowickiej komendy. Śledczy wytypowali, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 32 lat. W trakcie zatrzymania młodszy z nich posiadał przy sobie 70 porcji dilerskich amfetaminy, a starszy był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

W trakcie przeszukania policjanci odzyskali skradzione rzeźby. Ponadto policjanci znaleźli 3 rowery miejskie i parasol ogrodowy o wartości tysiąca złotych, które pochodzą z przestępstwa. Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie trwają.

Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content