play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Katowice: Uwaga kierowcy! Szykują się utrudnienia w ruchu przy ulicy Sokolskiej i Opolskiej

today16 lipca 2021

Background

Zmiany w organizacji ruchu w centrum Katowic. W najbliższy poniedziałek rozpoczną się tam prace na sieci ciepłowniczej przy Sokolskiej i Opolskiej.

W centrum miasta rozpoczynają się prace na sieci ciepłowniczej. Wykonawca będzie przyłączał do instalacji kolejne dwa budynki przy ulicy Sokolskiej i Opolskiej.

– W związku z tym na odcinkach obu ulic, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Główna zmiana będzie polegała na zwężeniu jezdni ulicy Sokolskiej, na długości wykopu i utrzymaniu jednego pasa ruchu dla jadących od Placu Wolności, w kierunku Koszutki. Odcinki ulicy Opolskiej, objęte robotami, zarówno po wschodniej, jak i zachodniej stronie ulicy Sokolskiej, pozostaną przejezdne – tłumaczy rzecznik Urzędu Miasta, Michał Łyczak

Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od najbliższego poniedziałku.

Najważniejszą zmianą dla kierowców będzie zawężenie ruchu do jednego pasa przy ulicy Sokolskiej.

– Na obu wspomnianych ulicach, utrzymana zostanie ciągłość ruchu pieszego, a w miejscach wykopów pojawią się pomosty dla przechodniów. Dodatkowo na ulicy Opolskiej, po obu stronach Sokolskiej, zostaną wprowadzone odcinkowe zakazy zatrzymywania się z tymczasową lokalizacją kopert i miejsc postojowych, dla osób niepełnosprawnych- dodaje Michał Łyczak

Taka tymczasowa organizacja ruchu niestety obowiązywać będzie aż do czasu zakończenia prac, czyli prawdopodobnie do końca września.

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content