play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: W mieszkaniu i piwnicy narkotyki warte kilka milionów złotych! [ZDJĘCIA+WIDEO]

today2 października 2020

Background

Narkotyki warte kilka milionów złotych zostały zabezpieczone przez śląskich policjantów w mieszkaniu i piwnicy 26-latka z Katowic. Zabezpieczono aż 75 kg różnych środków odurzających: marihuany, amfetaminy, kokainy i ecstasy. Przechwycone narkotyki cechowały się bardzo wysokim stopniem czystości.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową katowickiej komendy wojewódzkiej przy współpracy z kryminalnymi z KMP w Chorzowie natrafili na trop 26-letniego mieszkańca Katowic związanego z narkobiznesem. Mężczyzna był obserwowany, tak aby śledczy wkroczyli w odpowiednim momencie – gdy najbardziej prawdopodobne będzie odnalezienie u niego narkotyków.

26-latek był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów. Po przeszukaniu jego mieszkania i piwnicy śledczy przejęli ok. 58 kg marihuany, prawie 4 kg amfetaminy, 9 litrów płynnej amfetaminy, blisko kilogram kryształów ecstasy, a także kokainę i ampułki ze sterydami anabolicznymi. Zabezpieczono również telefony komórkowe, wagi elektroniczne, sprzęt do porcjowania i pakowania narkotyków oraz liczarkę banknotów. Zatrzymany posiadał przy sobie również sporą ilość gotówki – prawie 35 tys. złotych, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar.

Ponadto, po sprawdzeniu mieszkańca Katowic w policyjnych bazach okazało się, że jest on poszukiwany do celów prawnych przez Prokuraturę Rejonową Kraków-Śródmieście. Natomiast Sąd Rejonowy w Wieliczce wystawił za 26-latkiem nakaz zatrzymania i doprowadzenia do aresztu celem odbycia kary 125 dni pozbawienia wolności za notoryczne łamanie zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna posiadał bowiem dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Odnalezione narkotyki zostały poddane wstępnemu badaniu laboratoryjnemu. Okazało się, że amfetamina i kokaina cechują się bardzo wysoką czystością. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków może wynieść nawet kilka milionów złotych. Dokładna czarnorynkowa wartość narkotyków zostanie oszacowana po wykonaniu kompleksowej ekspertyzy przez biegłego.

Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa Katowice-Zachód. 26-latek został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, zastosowano również wobec niego 3-miesięczny areszt. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content