play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Katowice: W tunelu pojawi się fotoradar lub odcinkowy pomiar prędkości?

today22 października 2021

Background

Ostatnie wydarzenia i wypadki w katowickim tunelu zintensyfikowały dyskusje na temat odcinkowego pomiaru prędkości lub fotoradaru. Wniosek w tej sprawie trafił do Inspektoratu Transportu Drogowego.

Wypadki w katowickim tunelu na Drogowej Trasie Średnicowej w ostatnim czasie przybrały na sile. Taki stan rzeczy ponownie spowodował liczne dyskusje i postulaty na temat montażu fotoradaru lub odcinkowego pomiaru prędkości w tym miejscu. Interpelację w tym temacie napisało kilku radnych. Władze Katowic złożyły wniosek do Inspektoratu Transportu Drogowego.

Czekamy na odpowiedź ITD, natomiast liczmy na to, że będzie ona pozytywna. Wiemy, że policja pozytywnie ustosunkowuje się do takiego pomysłu. Miasto też chce zrobić wszystko żeby ograniczyć wypadki w tym miejscu. Poczekamy na rozpatrzenie formalności i liczymy na to, że zakończą się pomyślnie – mówi nam radny, Łukasz Borkowski.

Pomysł spotyka się ze zmiennymi nastrojami kierowców. Szczególnie nie przypada im do gustu odcinkowy pomiar prędkości, który zdaniem wielu z nich nie ma racji bytu w tym miejscu. Inaczej ma się sprawa z fotoradarem, który zdaniem użytkowników tunelu jest słusznym rozwiązaniem.

Tunel ma przecież 650 metrów długości. Jak tam zrobić odcinkowy pomiar prędkości? To jest nonsens. Tylko fotoradar – mówi naszemu reporterowi jeden z kierowców.

Fotoradar. Zabierać prawo jazdy i samochody. Siedzą niektórzy na tak zwanym tyłku i poganiają, a tam jest 70 km/h. Nie bez powodu – kolejny kierowca wskazuje na fotoradar w rozmowie z Reporterem Radia Piekary.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content