play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Wkrótce otwarcie pierwszego takiego sklepu w Polsce

today18 listopada 2020

Background

Wkrótce będzie już dostępny. Trwają ostatnie prace przygotowawcze do otwarcia pierwszego sklepu socjalnego w Polsce. Ten będzie się mieścić w Katowicach na ulicy Tysiąclecia 82.

W sklepie, juz za kilka dni, kiedy będziemy mieli otwarcie, chcemy zaprosić wszystkie osoby, które gorzej się mają finansowo, aby mogły skorzystać z takiej ulgi, ponieważ tutaj ceny nigdy nie będą przekraczać 50% ceny rynkowej. Produkty oczywiście będą z krótką datą przydatności, ale w tym momencie będą bardzo pomocne dla osób, które chcą zaoszczędzić w budżecie domowym – mówił Mikołaj Rykowski z Fundacji Wolne Miejsce.

W sklepie zakupy zrobi osoby w trudnej sytuacji życiowej, które będą miały skierowanie wydane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Będzie w nim można kupić nabiał, pieczywo, owoce, warzywa, ale również chemię gospodarczą czy też odzież.

–  Nowe wyzwanie, nowa klientela, nowy typ klienta, ale myślę, że my już jesteśmy zakolegowani z tym klientem, ponieważ tutaj na osiedlu Tysiąclecia i w ogóle w Katowicach rozwozimy obiady dla tych seniorów, znamy się już z tymi ludźmi. Myślę, że klient, który do nas przyjdzie będzie takim naszym klientem – dodaje kierownik sklepu, Ewa Szymura.

Niewykluczone, że fundacja pójdzie za ciosem i już wkrótce podobny sklep pojawi się w Dąbrowie Górniczej.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content