play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Włamał się do domu, ukradł auto, prowadził po narkotykach

today30 marca 2021

Background

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali po pościgu mężczyznę, który ukradł forda fiestę i posiadał narkotyki. Zatrzymany, aby ukraść samochód, wcześniej włamał się do jednego z domów w Piotrowicach i zabrał kluczyki. 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej z katowickiej komendy zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem, kradzież pojazdu i niezatrzymanie się do kontroli.

Do zatrzymania mężczyzny doszło po pościgu na Józefowcu. Policjanci zauważyli skradzionego forda fiestę. Kiedy włączyli w nieoznakowanym radiowozie sygnały błyskowe i dźwiękowe, identyfikując się jako policjanci, mężczyzna zaczął uciekać. Wtedy też uszkodził skradziony samochód.

Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy mężczyźnie amfetaminę. Wstępne badanie narkotesterem wskazało, że mógł pod jej wpływem kierować samochodem. Pobrana też została do dalszych badań laboratoryjnych jego krew. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. W czasie czynności okazało się, że był również poszukiwany do odbycia kary 9 miesięcy więzienia za włamania.

Teraz grozi mu kolejne 10 lat pobytu za kratami.

 

Źródło/fot. Policja Śląska/Katowice

 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content